SHORTSTORIES

Gdzie można znaleźć moje opowiadania

03.07.2021 18:07

Na tej stronie, oczywiście!

W antologiach pokonkursowych z cyklu “U nas za stodołą” pojawiły się teksty “Brama”, “Zagroda”, “Życie po życiu”, “Narzeczona” i “Pokuta”, natomiast w letnim wydaniu Fenixa Antologii z 2019 roku – “W oczekiwaniu na cud” i “Umieraki”. Tekst “Krople bursztynu” został opublikowany w zbiorze “W głębi snów”. “Dziewczynka z misiem” znalazła swój dom w “Rubieżach rzeczywistości 2”, a o “Awarii” możecie poczytać w “Marsie. Antologii polskiej fantastyki”. Najnowszym dodatkiem do tej kolekcji została “Rysa na szkle”, opublikowana w “Rubieżach rzeczywistości 3”.

Jeżeli zaglądacie na portal Nowej Fantastyki, to na moim profilu jak dotąd opublikowałam trzy opowiadania: “Smok nie istnieje, ale ma się dobrze”, “Michałku, odejdź” oraz “Szara”.

Książki z cyklu “U nas za stodołą” można nabyć wyłącznie w postaci cegiełki na cele Fundacji “Ku Przeszłości”, która była organizatorem konkursów.

Zbiory opowiadań z cyklu "U nas za stodołą"

Fenix jest dostępny w wymienionych na ich stronie księgarniach (w tym w abonamencie Legimi), czyli tutaj.

"Fenix Antologia" 6-7 (2-3/2019)

Antologia “W głębi snów” jest dostępna na zasadach charityware – można ją pobrać za darmo, ale czytelnicy proszeni są o odwiedzenie strony fundacji Synapsis, zapoznanie się z jej działalnością i wsparcie dobrowolną dotacją. Synapsis zajmuje się tematyką spektrum autyzmu, m.in. wspierając rodziny z dziećmi autystycznymi.

Sam e-book znajdziecie na stronie projektu “Zapomniane Sny”.

W głębi snów – ilustracja autorstwa Patrycji Sikory

Tom trzeci, jak i drugi “Rubieży rzeczywistości” prawdopodobnie najtaniej kupicie w bonito.

Rubieże rzeczywistości tomy 2 i 3

“Mars. Antologia polskiej fantastyki” można zamówić w księgarni ESEF.

Mars – okładka i spis autorów

Zapraszam także do zapoznania się z surowymi wersjami dwóch opowiadań zakwalifikowanych do drugiego tomu antologii “Rubieże rzeczywistości”, “Rysą na szkle” i “Dziewczynką z misiem”.

Oczywiście zachęcam do wysłuchania całych audycji, ale jak ktoś chciałby usłyszeć tylko moje teksty, to podaję przy linkach, kiedy się rozpoczynają. A odnośniki do YT są już ustawione odpowiednio. 😈

“Rysa na szkle” w ABW:

You Tube

Spotify (od 115:37)

Radio Paranormalium (od 1:55:37, opowiadanie można też pobrać jako plik mp3)

“Dziewczynka z misiem” w ABW:

You Tube

Spotify (od 226:58)

Radio Paranormalium (od 3:46:58, opowiadanie można też pobrać jako plik mp3)

Oczytany Kameleon w swoim podcaście zaprezentował moje bardzo krótkie opowiadanie o przyjaźni człowieka i kota pod tytułem “Wygrana”. Tekst nie był nigdzie wcześniej publikowany i odbiega trochę od tego, co zwykle piszę – brak w nim fantastyki, za to jest optymistyczny. Po wysłuchaniu muszę przyznać, że interpretacja przeszła moje najśmielsze oczekiwania, po prostu wow! Zachęcam do słuchania podcastu Kameleona, najlepiej w całości (a macie już kilka odcinków do nadrobienia).

A co do “Wygranej”, to tutaj znajdziecie ten odcinek podcastu, w którym Wojtek czyta mój tekst:

Spotify

You Tube

Anchor

bookradio.pl

Breaker

Google Podcasts

Do samodzielnego znalezienia w podcaście Kameleona:

Pocket Casts

RadioPublic

Zbiory opowiadań zawierające moje teksty na Goodreads: